İstanbul Üniversitesi Kılavuzu 2023

İstanbul Üniversitesi Kılavuzu 2023
REKLAM ALANI

Antrenörlük Eğitimi Bölümü 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınav Başvuru Kılavuzu

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans Programı 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınav Başvuru Kılavuzu

ARA REKLAM ALANI

Başvurular 20-27 Temmuz 2023 tarihleri arasında https://basvuru.iuc.edu.tr adresinden yapılacak, ilgi tarihler arasında (cumartesi pazar hariç) kılavuzda yazılı başvuru evrakı Fakülteye teslim edilecektir.

Başvuru, cep telefonlarından yapılamayabilir, masa üstü veya diz üstü bilgisayarda yapılması önerilir. Yukarıda verilen linke tıklandıktan sonra açılan ekranın sağ alt kısmında “hesap oluştur”a girilir. Gerekli bilgiler girildikten sonra en sağdaki “gönder” butonuna basılır. Başvuru sırasında yazılı e-posta adresine aktivasyon bağlantısı gider. Aktivasyon bağlantısı gereksiz postalara (junk mail) da düşebilir, kontrol edilmesi önemlidir.  Başvuruda yazılan mail adresine gelen aktivasyon bağlantısı tıklanarak başvuruya devam edilir.

Başvuru ekranında Lise adı çıkmayanların, lise adı olarak “diğer” seçeneğini işaretleyerek başvuruya devam etmeleri gerekmektedir.

Aile hekimliği, sağlık ocağı, heyet raporu olsa bile özel hastaneden alınmış raporlar kabul edilmeyecektir. Raporun özellikleri için kılavuzların dikkatlice okunması gereklidir.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü için TYT ham puanı 150, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans Programı için Y-TYT’ye göre başarı sıralaması ilk 800.000 içinde olmak zorunludur.

Başvuru puanı olarak YKS sonuç belgesinin alt sol kısmında bulunan TYT puanı yazılacaktır. Alt sağ kısımdaki Y-TYT puanı yazılmayacaktır.

Öğretmenlik Bölümü için Y-TYT puanının olduğu bölümdeki (alt sağ kısım) başarı sıralaması dikkate alınacak (800.000 başarı diliminde olmalı), TYT puanı olarak sol kısımdaki TYT puanı yazılacaktır.

Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru formunun çıktısı alınacaktır.

Başarılar dileriz.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı Başvuru Tarihleri ve Evrak İçin Tıklayınız

REKLAM ALANI
Antrenör Bilgisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.